Ботокс, повне найменування якого – ботулінотерапія, є популярною косметологічною процедурою, яка використовується для зменшення зморшок і покращення зовнішності шкіри обличчя. Він належить до групи препаратів, що містять нейротоксин ботулінум, який виробляє бактерія Clostridium botulinum.

Запис на процедуру

Ботокс працює, блокуючи передачу сигналів між нервами і м’язами. Коли впроваджується в м’язи обличчя, ботулінум-токсин припиняє звуження м’язів, що дозволяє розслабити їх. Це допомагає зменшити видимі симптоми старіння, такі як зморшки і лінії.

Ботокс часто використовується для зниження видимості зморшок на лобі, між брів, навколо очей та на шиї. Він також може бути використаний для підняття обличчя та зміцнення контуру підборіддя.

Процедура ботоксу зазвичай проводиться в салоні краси або лікаря-дерматолога. Препарат впроваджується у задані ділянки м’язів за допомогою дрібних ін’єкцій. Сама процедура зазвичай триває не більше 15-20 хвилин, і більшість людей не відчувають значного дискомфорту під час неї.

Результати ботокс-терапії зазвичай стають помітними через кілька днів після процедури і тривають від 3 до 6 місяців. Повторна процедура може бути проведена після закінчення цього періоду, якщо бажано підтримати ефект.

Варто зазначити, що ботокс має свої обмеження і побічні ефекти. Деякі можливі побічні ефекти включають тимчасову слабкість м’язів, почервоніння, опухання або почервоніння на місці введення препарату.

Перед тим, як розпочати ботокс-терапію, важливо проконсультуватися з лікарем і обговорити потенційні ризики та переваги процедури. Індивідуальна реакція на ботокс може варіювати, тому важливо мати реальні очікування від результату і отримувати процедуру у кваліфікованого фахівця.

Загалом, ботокс є ефективним і безпечним методом зменшення зморшок і покращення зовнішності обличчя. З його допомогою можна добитися молодого і свіжого вигляду, але важливо враховувати індивідуальні потреби та особливості кожної людини