Целюліт – це збільшення жирових клітин, що призводить до порушення мікроциркуляції крові у підшкірній клітковині. Це призводить до фіброзу між жировими клітинами.

Дані порушення зустрічаються виключно у жіночої статі через будову колагенових волокон підшкірної клітковини. Вони розташовуються перпендикулярно до шкіри і паралельно один одному. Це призводить до частих застій рідин, а жіночий гормон (естроген) активує процес «ожиріння» підшкірних клітин. Багато хто запитує: “як прибрати целюліт зовнішньої сторони стегна?” або “як прибрати целюліт на ногах?” Щоб відповісти на ці питання, треба розібратися в суті проблеми.

Ось кілька причин, що призводять до утворення целюліту:

  • Через неправильне харчування та відсутність активного способу життя в жирових клітинах підшкірно-жирового шару шкіри накопичуються активні речовини та починають здавлювати судини. Відбувається погіршення кровопостачання та припливу кисню до тканин, що призводить до розвитку сполучної фіброзної тканини.
  • Ще однією причиною може стати сидяча робота. При цьому можна правильно харчуватися та не мати зайвої ваги. Сидяча робота призводить до стискання м’яких тканин задньої поверхні стегна. Це призводить до порушення кровообігу та надходження кисню.
  • У вагітних жінок відбуваються постійні зміни в організмі, що призводять до застійних процесів у клітинах підшкірно-жирового шару шкіри. Багато систем організму не встигають справлятися з такими навантаженнями і тому включається захисна реакція. Клітини починають накопичувати рідину, жири та токсини, а це призводить до утворення целюліту.

ЦЕЛЮЛІТ МАЄ ЧОТИРИ СТАДІЇ РОЗВИТКУ

  1. На першому етапі «апельсинова кірка» майже непомітна. Можна побачити незначні горбисті нерівності, якщо стиснути якусь ділянку шкіри. При цьому у звичайному стані шкіра здаватиметься рівною та гладкою.
  2. На другій стадії, при напрузі м’язів вже видно вм’ятини та горбки. Вони починають збільшуватися поступово, тому що в підшкірному шарі шкіри розростаються тканинні волокна і збільшується їхня щільність.
  3. На третьому етапі підвищується чутливість шкіри, а нерівності та горбки видно вже навіть якщо м’язи не напружені. При стисканні шкіри з’являються больові відчуття, оскільки зростання жирових відкладень досягає нервових закінчень. У жінок з третьою стадією целюліту можна спостерігати навіть розширення вен.
  4. Четверту стадію целюліту вважають останньою стадією захворювання. Горбики і ямки видно чітко і при тактильному контакті відчуваються досить сильні болючі відчуття. Шкіра стає грубою, відчуваються численні вузли та мікроварикози.

ПАРАЛЕЛЬНО ЗІ СТАДІЯМИ ЗВИЧАЙНО ВИДІЛЯЮТЬ ЩЕ І ВИДИ ЦЕЛЮЛІТУ.

Вони бувають трьох типів:

  • В’ялий – це коли шкіра пухка і м’яка, а горбики можуть міняти місце розташування. Причиною такого виду зазвичай є неправильне харчування
  • Твердий – це коли видно великі щільні утворення на шкірі. Найімовірніше, це наслідок занедбаності першого виду або гормональні зміни в організмі.
  • Набряклий (водянистий) – цей вид практично непомітний і проявляється при натисканні. Якщо після натискання ямки, що з’являються, зникають протягом декількох секунд, то з упевненістю можна говорити про цей вид захворювання.

З целюлітом краще боротися на початкових стадіях застосовуючи дієти та фізичні навантаження. Доповнити це можна антицелюлітними масажами у клініках чи салонах краси. Ефективним фізичним навантаженням є щоденна ходьба по 4-6 км, причому необхідно використовувати спортивне взуття. Також ефективні вправи присідання. Намагайтеся виключити з раціону харчування солодощі та борошняне, солодкі газовані напої та тваринні жири.

Хорошим засобом є апаратна косметологія у вигляді вакуумно-роликового масажу на французькому апараті нового покоління Starvac DXSmart. За допомогою новітніх маніпул процедури порятунку целюліту є дуже ефективними. Шкіра втягується вакуумом між роликами та утворюється подвійна складка. Внаслідок цього руйнується сполучна тканина, в якій знаходиться твердий жир. Після процедури йде бугристість і шкіра вирівнюється, майже так само, як і після процедур лазерної епіляції.